Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

Domeny internetowe

Domena to unikalny adres, pod którym kryje się strona internetowa – Twoja wizytówka w internecie.

Pierwszą domeną internetową w historii była nordu.net (powstała w styczniu 1985 r.), jednak nie została ona oficjalnie zarejestrowana. Z kolei pierwszą zarejestrowaną domeną była symbolics.com (15 marca 1985 r.).

Podstawową zasadą, jaką powinna kierować się osoba wybierająca domenę jest łatwa do zapamiętania przez użytkownika nazwa, czyli:
  • możliwie najkrótsza,
  • kojarząca się z działalnością,
  • zrozumiała dla docelowego klienta/użytkownika.

Samo pomysł na nazwę domeny to nie wszystko. Możliwe, że ta na którą wpadłeś jest już zajęta :(
Dostępność możesz sprawdzić na stronach firm zajmujących się sprzedażą domen.

Przy zakupie domeny z rozszerzeniem .pl warto zastanowić się nad innymi "końcówkami". W grę mogą wchodzić: com.pl , .eu , .com itd. Dlaczego? Gdy osiągniesz już odpowiednią popularność, ktoś może zakupić domeny z którymś z tych rozszerzeń i zaoferować Ci ich sprzedaż po mocno zawyżonej cenie. Dlatego warto zabezpieczyć się przed taką sytuacją.

Aby zakupić domenę należy zarejestrować się na stronie internetowej sprzedawcy, wybrać interesującą nazwę, wypełnić dane do faktury i wykonać przelew za (z reguły) roczny abonament za utrzymanie domeny. Po wszystkim dostajemy dostęp do panelu administracyjnego.
Teraz możesz zintegrować domenę z stroną internetową. Do tego konieczne jest posiadanie adresów DNS, które są dostępne w panelu hostingu. Po wpisaniu adresów DNS w panelu administracyjnym domeny Twoja strona powinna mieć już wybraną nazwę.
Może się to wydawać nieco skomplikowane. W ramach kompleksowej obsługi możemy zrobić to za Ciebie. Jeśli nie posiadasz własnej domeny wyszukamy odpowiedniej dla Twojego biznesu nazwy domeny i zarejestrujemy ją.

Pamiętaj, że dobra, skojarzeniowa i łatwa do zapamiętania nazwa domeny to jeden z kluczowych aspektów marketingu w internecie.

Domeny na miarę

Naszym klientom oferujemy również wyszukanie odpowiedniej dla ich biznesu nazwy domeny i jej rejestrację.

Na specjalne życzenie możemy wyszukać dla Ciebie adresu WWW wśród porzuconych domen. Dobra, skojarzeniowa i łatwa do zapamiętania nazwa domeny to jeden z kluczy marketingu w internecie.

Zainteresowany ofertą? - Zostaw kontakt do Siebie