Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

YouTube Marketing

social media - youtube

YouTube powszechnie kojarzony jest przede wszystkim z rozrywką. Codziennie udostępnianych jest tu kilkaset tysięcy filmików odwiedza każdego dnia kilkadziesiąt milionów ludzi. Dzięki wielu funkcjonalnościom, kanałem YouTube możemy dotrzeć do takiego odbiorcy, który nas interesuje.

YouTube to nie tylko teledyski, śmieszne filmiki czy kabarety. Wielu reklamodawców umieszcza tam także swoje filmy promocyjne i spoty reklamowe. YouTube pozostaje w wielu kwestiach niedoceniony, a jego potencjał jest ogromny.

Jeżeli dysponujesz materiałami promocyjnymi w postaci filmów, spotów reklamowych czy też pełnometrażowych filmów dokumentujących na przykład związane z działalnością Twojej firmy wydarzenie, warto wykorzystać je i opublikować w kanale YouTube.

Publikowanie filmu to jedno, a prowadzenie kompletnego profilu, zwanego kanałem, to już zupełnie co innego. Warto zadbać o to, aby Twoja firma posiadała oficjalne konto na YouTube jeżeli zamierzacsz publikować filmy promocyjne. Publikowanie filmów na YouTubie daje także możliwość opisania wrzucanego filmu, a pozostałym użytkownikom jego komentowanie.

Używanie YouTube jako kanału reklamy jest też cenne nie tylko ze względu na ilość odbiorców – ogromną, może i największą, zaletą serwisu i tego kanału reklamowego jest fakt, że użytkownicy mogą dodawane filmiki komentować! Jest to więc źródło wielu cennych uwag, komentarzy i informacji – możemy dowiedzieć się co sądzą użytkownicy na temat produktów i usług. Możemy też prowadzić z nimi konwersacje – dzięki temu będziemy utrzymywali bezpośredni kontakt z konsumentami.

Co jeśli nie masz produktów, spotów reklamowych?

Nic straconego – możliwości jest naprawdę wiele. Liczy się aby wykorzystać ciekawy pomysł, a nam takich nie brakuje. Możemy zrealizować ciekawą kreację opowiadając na przykład o kwestiach związanych z działalnością Twojej firmy. Jeżeli przykładowo hodujesz psy, lecz nie posiadasz udokumentowanych nagrań ze zwierzakami, możemy wyemitować pokaz slajdów w formie filmu. Jeśli na przykład prowadzisz działalność szkoleniową, możemy nagrać Cię w trakcie prowadzenia wykładu i wykorzystać to jako materiał promocyjny ;-)

Jak widać opcji jest wiele – wystarczy wiedzieć jak je wykorzystać! W tym celu zapraszamy do naszej Agencji Marketingowej w Zielonej Górze – razem na pewno znajdziemy dobre rozwiązanie!

Reklama w YouTube

Według najnowszych statystyk, portal YouTube jest drugą po Google, najczęściej odwiedzaną i wykorzystywaną wyszukiwarką na świecie. YouTube doskonale zdaje sobie sprawę ze swojego potencjału i go wykorzystuje – jak? - dając możliwość umieszczania reklam wewnątrz serwisu.

YouTube daje również możliwość pozycjonowania, a w zasadzie promowania interesujących nas słów kluczowych – i daje to całkiem dobre rezultaty. Oczywiście wpisywany przez nas opis filmu nie może być oderwany od tego co rzeczywiście przedstawia film, ale opis można nasycić odpowiednimi frazami kluczowymi.

Zainteresowany ofertą? - Zostaw kontakt do Siebie